Książka "Jak położyć BIZNES na Pasji?"
59,00 
Ilość
wysyłka do 24 godzin
Podziel się:
Ocena: 0 na 5 (opinii: 1) DODAJ OPINIĘ


O tym jak wytrzymać zderzenie z przykrą rzeczywistością... 

Statystyka jest bezwzględna – ok. 80% biznesów zakładanych przez pasjonatów upada w przeciągu pierwszych 2 lat. Te, które  nie upadają, zadłużają się w tempie geometrycznym, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. 
 





Michał pokaże z jednej strony, co dzieje się, jeśli nie połączy się własnej intuicji i pasji z metodyką i zrozumieniem pewnych mechanizmów, a jednocześnie postara się położyć fundament pod całkowicie inne myślenie o swoim „małym dziecku”, jakim najczęściej staje się na początku nasza własna szkoła tańca, fitness, czy inny biznes oparty głównie na pasji i zainteresowaniach. 


Co znajdziesz w tej książce?

 


 

Czego dowiesz się z tej ksiażki?

Książka "Jak położyć biznes na pasji"? to druga książka Michała Kosla. W tej publikacji autor skupi się przede wszystkim, na tym co dzieje się w momencie, gdy pasjonaci zabierają się za budowanie biznesu.
 

► Jak działamy?
Kim są pasjonaci i dlaczego od najmłodszych lat tak ciężko jest nam odnaleźć się w otoczeniu rówieśników. Co nas motywuje, co nas napędza, ale też o tykającej bombie z napisem „Pasja”, którą mamy w sobie i która może stać się paliwem napędowym lub gwoździem do trumny.

► Czego nam potrzeba?
O tym jak uniezależnić się ekonomicznie od świata zewnętrznego, jednocześnie budując struktury biznesowe na własnej pasji. Jakich narzędzi użyć, by nie wypalić się w pierwszych 3 latach i nie stracić tego, co było najważniejsze dla nas na początku naszej drogi.

► Jak przetrwać?
Jak zabezpieczyć to wszystko i co może nas spotkać. Jak przetrwać zderzenie z rzeczywistością i wybrnąć z sytuacji pozornie bez wyjścia. Jak radzić sobie z brakiem płynności finansowej, odejściem kluczowych pracowników, atakami konkurencji, nagłą przeprowadzką studia, czy brakiem klientów.

Na podstawie licznych doświadczeń oraz na bazie własnej historii postara się przestrzec pasjonatów przed najczęściej popełnianymi błędami oraz pokazać jak warto zabierać się za własną firmę, w momencie gdy postanowiło się ŻYĆ z tego co się KOCHA robić.

 



* zostaw maila, a wyślemy Ci pierwsze 50 stron książki
byś sam przekonał się, drogi czytelniku czy WARTO!

 



Dla kogo jest ta książka?

 

► Właścicieli własnych biznesów
którzy zbudowali swój biznes na pasji, chcą go dalej rozwijać, chcą poznać narzędzia, dzięki którym przetrwają i nie chcą popaść w frustrację przez ciągłe problemy, nie rozumiejac skąd wynikają.

► Pasjonatów, którzy dopiero chcą zacząć zarabiać
na tym co kochają robić najbardziej. Nie mają jednak doświadczenia oraz wiedzy od czego zacząć, by nie schrzanić tego na stracie. Chcą jednocześnie poznać realia, by nie zabiło ich to co kochają najbardziej.

► Przedsiebiorców,
którzy od lat działają w branży, ale coś zgubili po drodze. Biznes im wyszedł, ale nie do końca rozumieją zasady gry jakie w nim panują. Z dnia na dzień próbując sobie przypomnieć dlaczego w ogóle zabrali się za taką a nie inną branżę. 

► Młodych ludzi
którzy nadal szukają swojej drogi i nie bardzo wiedzą czy to co im się wydaje, jest tym czemu będą chcieli poświęcić całe życie. Ta książka oszczędzi im rozczarowania i zmarnowanych lat, pokazując jak wygląda rzeczywistość w Polskich warunkach.



 


AUTOR

 

 

Michał Kosel, założyciel Fundacji ZarabiajNaPasji.com, przedsiębiorca, który od 10 lat udowadnia, że można tworzyć coś na własny rachunek tylko i wyłącznie w oparciu na pasji i żyć z tego. Autor dwóch książek (www.PracaPoStudiach.pl i www.PasjaUpada.pl). Jest wykładowcą na uczelni biznesowej ASBIRO w Warszawie, wykładowcą LEM przy Instytucie Misesa oraz doradcą na Uniwersytecie Opolskim w formie eksperta z sektora prywatnego. Dwukrotnie otarł się o bankructwo, zbudował 2 placówki taneczne, nie mając złotówki na koncie. Powołał do życia fundację, która wspiera pasjonatów na rynku pracy i buduje dla nich struktury do rozwoju tak, aby nie zabiła ich papierologia i zawiłe prawo. W wieku 25 lat zarządzał ponad 30 osobami.

 

Michał testuje różne teorie, segreguje je na te, które faktycznie działają oraz na te, które są farsą, a następnie dzieli się wynikami swoich badań i doświadczeń w przeróżnych publikacjach. Nie wierzy w doskonałość – proces tworzenia to ciąg abstrakcyjnych (na pozór) decyzji weryfikowalny rzeczywistością. Wierzy, że, aby coś stworzyć trzeba mieć pasję i odrobinę szaleństwa - racjonalność często bowiem przeszkadza w dotarciu do celu.

 

 

Prowadzi obecnie:


ponad 20 projektów sportowych w całej Polsce,
- reprezentuje 5 podmiotów gospodarczych,
- prowadzi kilka placówek fizycznych,
- na co dzień działa w 8 miastach na terenie całej Polski
- zbudował 3 szkoły tańca i fitness cluby,
5 razy w roku organizuje obozy sportowe przez które przewija się niemal 300 osób, 
- powołał do życia nowatorski projekt doszkalający trenerów #PolePredators,
- przewodniczy projektowi Predators Squad, którego uczestnicy zajmowali czołowe miejsca na podium podczas międzynarodowych zawodów.
- organizuje konferencje sportowe w największych miastach w Polsce.

 

Regularnie szkoli oraz pracuje z setkami właścicieli szkół i własnych placówek sportowych. Organizuje bezpłatne seminaria dla pasjonatów, by profesjonalizować ich pasję. Wraz z fundacją prowadzi lekcje przedsiębiorczości dla dzieciaków, by zaszczepić w nich dryg do działania na własny rachunek.

 

Codziennie jest odpowiedzialny za struktury dziesiątek projektów, organizuje i zarządza nimi. Wielki fan japońskiego systemu zarządzania TQM bazującego na wartościach i relacjach. Najwięcej wiedzy zdobywa na podstawie własnych błędów i dzięki własnemu doświadczeniu.

 

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Podręcznik do otwierania własnego biznesu
Bardzo bogata lektura, mówiąca o wielu aspektach nie tylko zakładania i prowadzenia działalności, ale też o realiach rynku, o zagadnieniach z socjologii i psychologii związanych z życiem z pasji. Tym bogatsza i wartościowsza, że autor opisuje doświadczenia i podaje przykłady z życia wzięte, a nie same statystyki. Jednak, mimo iż całość jest mocno osobista, a przekaz autentyczny, to nie jest to wyłącznie autobiografia: w książce i udostępnionych za jaj pomocą materiałach znajdziemy nawiązania do różnych teorii przedsiębiorczości i modelów biznesowych. Kosel wciela się w rolę przewodnika, który bierze nas za rękę i przeprowadza, krok po kroku, przez kolejne etapy zakładania i rozkręcania własnej firmy czy działalności, aż do momentu, w którym wszystko będzie chodziło jak w dobrze wyregulowanym mechanizmie. Z jednej strony, książka jest pełna dobrej, ciepłej energii, a z drugiej, stanowi potężny kopniak w tyłek dla tych, którzy jeszcze się wahają i zastanawiają nad własną przyszłością zawodową. I nawet jeśli mówi głównie o szkołach tańca i tym podobnych placówkach, to uważam, że treści są na tyle mądre i uniwersalne, że mogą z nich skorzystać nie tylko pasjonaci tańca, ale przedstawiciele każdego zawodu artystycznego. Inspirująca lektura.
Pokazuje 1-1 z 1 opinii
Produkty Polecane
Google Analytics Alternative